Skip to main content

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB) firmalarının ve sağlık kuruluşlarının mobil sağlık tarama hizmetleri ve işe giriş raporu verebilmeleri için mobil araç içine veya firmaların adreslerinde kurulumu yapılabilecek MOBİL SAĞLIK TARAMA ARACI ve RÖNTGEN SİSTEMLERİ firmamız tarafından karşılanmaktadır.

1. Mobil Sağlık Aracı Dizaynı

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ve TSE’nin, Araç Tadilat Yönetmeliği’ne uygun olarak proje hazırlanıp, onaylı olarak teslim edilecek ve aracın TUVTÜRK muayenesi yaptırılacaktır.

Panelvan araç içinin; bölmelere ayrılması (röntgen odası – odyometri odası ve hol), kurşun kaplanması, taban –  tavan duvarların kaplanması, cihazların montaj işlemleri, uzman ekibimiz tarafından standartlar dahilinde yapılmaktadır.

Araç dizaynında 1. sınıf işçilik ve malzemeler kullanılır. Elektrik tesisatında alev almayan (halogen free) kablolar ve aydınlatmada led armartür lamba kullanılır.

Türkiye Atom Enerjisi Kurumu’ndan (TAEK) alınacak izinlerde sorun yaşanmaması için araç dizaynı profesyonel kuruluşlarca yapılması büyük önem taşımaktadır. Firmamız bu noktada altyapısını hazırlamış ve müşteri talepleri doğrultusunda sağlık tarama aracı yapmaktadır. Araç, boş halde firmamıza tesliminden itibaren 2 hafta içerisinde kullanıma hazır olarak teslim edilmektedir.

2. Röntgen Cihazı

İhtiyaçlar göz önünde bulundurularak, 60 – 100 – 300 – 500 mA yüksek frekans, Almanya menşeli, motorize ve senkronize hareketli statiflere sahip röntgen cihazının montajı yapılmakta ve kullanıma hazır olarak teslim edilmektedir (hem tüp, hem de akciğer statifi motorizedir).

Röntgen Cihazlarımız Yüksek Frekans Teknolojisi ile çalışır. Sadece akciğer filmi değil, tüm röntgen çekimleri hatta Lomber, Batin filmleri dahi rahatça çekilebilecek güce sahiptir. Röntgen cihazının motorize statifler dahil toplam ağırlığı sadece 75 kg’dır. Montajı kolay, hafif ve dayanıklıdır.

Motorize ve senkronize Alman malı statifler ile röntgen teknisyeni sadece bir butona basar ve statifler aynı anda yukarı-aşağı motorize olarak hareket eder, hiç güç harcamaya gerek kalmaz.

Tüp ve kasetin orta noktaları daima birlikte hareket eder, böylece akciğer çekimlerinde pozisyon hatası sıfıra indirgenmiş olur.

AGFA marka CR Sistemleri; özellikle vibrasyon önleyici kit ile üstün teknolojik özellikleri, saatte 60 adete kadar çıkabilen hızlı kaset tarama kapasitesi ile akciğer filmi çekimleriniz için ekonomik çözüm olacaktır.

3. CR Sistemi veya DR Sistemi

İhtiyaçlar göz önünde bulundurularak, üstün teknolojili ve hızlı tarama kapasitesine sahip AGFA marka CR Sistemleri veya DRTECH marka Flat Panel Dedektör (DR Sistemleri) araç içine montajı yapılmakta ve kullanıma hazır olarak teslim edilmektedir.

DRTECH marka Flat panel Dedektör DR Sistemi ile kasetsiz olarak hızlıca akciğer filmleri çekmek mümkündür. 1 saatte en az 150 adet akciğer filmi rahatça çekilebilir.

4. Odyometri Cihazı

Gürültülü ortamlarda çalışılması sonucu oluşabilecek işitme kaybının değerlendirilmesi amacıyla, işitme testi (odyometri) uygulanır. Gürültülü ortamda çalışanların, yönetmeliğe göre altı ayda bir, gürültülü ortamda çalışmayanların ise yılda bir kez işitme testi yaptırması gerekmektedir.

Ürün grubumuz içerisinde yer alan sadece hava yolu veya hava-kemik yolu ölçüm yapabilen cihazlarımız ile eksiksiz tarama yapabilirsiniz.

5. SFT – Solunum Fonksiyon Test Cihazı

Solunum Fonksiyon Testi kişilerin uygun şartlarda solunum fonksiyonlarını ve kapasitelerini ölçmeye yarayan testtir. İş yerinde gaz, toz, duman ve kimyasallara maruz kalınması sonucu solunum yolları ve akciğer hastalıklarına yakalanma riskinin  değerlendirilmesi amacıyla uygulanır. Ürünlerimiz arasında yer alan SFT cihazlarımız, tarama ihtiyaçlarınıza cevap verecektir.

REFERANSLARIMIZ